Škoda DigiLab i Champion Motors
31 Grudzień 2017

Škoda DigiLab i Champion Motors

DigiLab Škoda Auto i Champion Motors tworzą spółkę joint venture dla współpracy ze środowiskami uniwersyteckimi i start-upami

Nowa spółka w Tel Avivie

DigiLab, specjalny think-tank Škoda Auto przygotowujący markę na wyzwania przyszłości oraz izraelski importer Škody, Champion Motors, zawiązały spółkę joint venture z siedzibą w Tel Avivie, która rozpocznie swoją działalność w styczniu 2018 roku.

Cyfrowe laboratorium

Škoda Auto DigiLab wkrótce poszerzy swoją działalność o nową siedzibę w Tel Avivie. Stolica Izraela postrzegana jest jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się skupisk start-upów z gałęzi IT na świecie. Dwóm pełnoetatowym pracownikom izraelskiego oddziału DigiLabu powierzona zostanie misja nawiązywania kontaktów z wiodącymi start-upami z regionu.

Partnerstwo

Celem partnerstwa jest wymiana doświadczeń z regionalnymi specjalistami branży IT, firmami i uczelniami. Działania DigiLab będą skupiały się głównie na start-upach. Jego zadaniem będzie monitorowanie innowacyjnych projektów na wczesnym etapie ich rozwoju i ocenę ich przydatności do rozwoju wartościowych dla Škody modeli biznesowych.