ŠKODA Kodiaq
11 Maj 2016

ŠKODA Kodiaq

Nowy duży SUV, który dołączy do oferty ŠKODY

Nazwa samochodu odnosi się do niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie przy południowym wybrzeżu Alaski. Zapis nazwy modelu zapożyczony został z języka miejscowej ludności Alutiiq. ŠKODA rozpocznie ofensywę w segmencie SUV wraz z premierą tego modelu w drugiej połowie tego roku.

Skoda kodiaq

Obok 14 000 osób żyjących na wyspie Kodiak – fascynującym miejscu, leżącym na południe od Alaski – żyje 3 500 niedźwiedzi gatunku Kodiak. Miejscowa ludność Alutiiq nawywa je Taq uka ‘aq. Nawiązując do tego faktu w nazwie samochodu, ŠKODA dowodzi szacunku dla kultury Alutiiq. Jednocześnie zakończenie nazwy literą q wyróżnia nowy samochód ŠKODY, nadając jej unikatowy charakter.

Masywność i siła – tytułowy niedźwiedź i ŠKODA – mają wiele wspólnych cech. Nowy, mierzący 4,7 metra długości SUV ŠKODY, będzie mógł przewieźć siedem osób. Równie sprawnie poradzi sobie na drogach, jak i poza nimi. Wielka siła niedźwiedzia będzie również widoczna w projekcie ŠKODY Kodiaq: wyraziste, muskularne linie uosabiają dynamizm i siłę, zapewniającą bezpieczeństwo.

Niedźwiedzie Kodiak, mierzące do 3 metrów i ważące około 400 kilogramów, są jednymi z największych i najsilniejszych niedźwiedzi na świecie. W odróżnieniu do innych niedźwiedzi, żyją w pokoju, rozwijając więzi społeczne: dzielą się doświadczeniami i wspólnie się bawią, czasem zdradzą znajomym swoje najlepsze miejsce połowu łososi. Można więc powiedzieć, że te inteligentne stworzenia żyją zgodnie z myślą idei „Simply clever”, tak jak przemyślane rozwiązania w samochodach ŠKODY.