ŠKODA prezentuje nazwę nowego crossovera
26 Styczeń 2019

ŠKODA prezentuje nazwę nowego crossovera

Premiera modelu obędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w marcu 2019 roku

ŠKODA KAMIQ to nazwa nowego, trzeciego SUV-a

Samochód uzupełni gamę produktową marki na rynku europejskim. Model, który zadebiutuje podczas Geneva Motor Show to kolejny wielki krok w ofensywie produktowej ŠKODY. Nazwa KAMIQ, zaczerpnięta z języka Inuitów zamieszkujących północną Kanadę i Grenlandię, oznacza zdolność dopasowania się do każdej sytuacji.

Miejski crossover Škody

Nowy model będzie idealnym towarzyszem zarówno podczas codziennej, miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach. Nazwa samochodu, znana z modelu ŠKODY dostępnego na rynku chińskim, doskonale odpowiada charakterystyce debiutującego w Genewie SUV-a. KAMIQ idealnie mieści się również w nomenklaturze łączącej wszystkie modele w gamie SUV-ów marki, których nazwy zaczynają się od K i kończą na Q.

Rozszerzenie oferty o miejskiego crossovera

KAMIQ zgrabnie łączy zwinność samochodu kompaktowego z komfortem charakterystycznym dla SUV-ów. Jego atuty to m.in. wyższe usytuowanie foteli, lepsza widoczność, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie oraz duży prześwit. W nowym modelu nie zabraknie także innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.