ŠKODA  testuje samochody elektryczne
18 Kwiecień 2019

ŠKODA testuje samochody elektryczne

Marka dostarczy dziesięć prototypów w pełni elektrycznego modelu CITIGO E-PILOT do wybranych klientów

2019 rok pod znakiem elektromobilności

ŠKODA uruchamia pilotażowy projekt, w ramach którego wybrani klienci na terenie Czech będą mogli testować prototypowy model CITIGO E-PILOT. Celem projektu jest zdobycie opinii na temat użytkowania w codziennym życiu e-samochodów. Model E-PILOT różni się od CITIGO, który zostanie wprowadzony do produkcji w tym roku. Technologia, na której bazuje zapożyczona została z Volkswagena e-up!

Samochody będę gromadzić informacje

Informacje zostaną później wykorzystane przez ekspertów ŠKODY. W prototypach zamontowano czujniki, które będą rejestrować m.in. temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz przyspieszenie. Wszystkie dane zostaną przesłane do Działu Rozwoju Technicznego w ŠKODA i tam wykorzystane na potrzeby projektu.

Inwestycja w elektromobilność

W ciągu najbliższych czterech lat ŠKODA zrealizuje największy program inwestycyjny w swojej historii, wydając około 2 miliardy Euro na elektryfikację i digitalizację. Do końca 2022 r. marka poszerzy swoje portfolio o ponad 30 nowych modeli, z których ponad 10 będzie częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych.