Škoda zainwestuje w elektromobilność
28 Marzec 2018

Škoda zainwestuje w elektromobilność

W ciągu następnych dwóch lat Škoda wprowadzi na rynek dziewiętnaście nowych modeli, wśród nich produkcyjna wersja modelu koncepcyjnego VISION X

Dyrektor Generalny marki ŠKODA AUTO Bernhard Maier:

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim Klientom na całym świecie za okazane zaufanie i lojalność wobec naszej marki. Osiągnięty wynik motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Nie tylko wprowadzimy do sprzedaży dziewiętnaście nowych modeli do końca 2020 roku, ale i ruszymy z najbardziej złożonym programem inwestycyjnym w dziejach ŠKODY. Aktywnie wprowadzając w życie Strategię 2025, przez najbliższe pięć lat zainwestujemy około dwa miliardy euro w technologie elektromobilności oraz rozwój nowych usług z zakresu mobilności”.

Produkcja elektrycznych samochodów w Mladá Boleslav od 2020 roku

W 2019 roku rozpocznie się seryjna produkcja pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki. W tym samym roku w fabryce w Kvasinach rozpocznie się produkcja modelu SUPERB PHEV, pierwszej hybrydy Škody typu plug-in. Wersja produkcyjna studium Škoda VISION E, w pełni elektrycznego modelu, zacznie być wytwarzana w tym miejscu w roku 2020.

Jasna strategia wyznaczona do roku 2025

ŠKODA AUTO określiła swój długofalowy kierunek rozwoju odpowiadający na przyszłe wyzwania związane z przemianą przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności trendy elektromobilności, autonomicznego prowadzenia i wymiany danych, w swojej Strategii 2025. Plan Škody zakłada digitalizację swoich produktów i procesów, ofensywę na nowych rynkach i rozwój tradycyjnego modelu biznesowego, poszerzając go o ofertę usług mobilności.