Stajnia Alfa Romeo Sauber F1 prezentuje C37
03 Marzec 2018

Stajnia Alfa Romeo Sauber F1 prezentuje C37

Nowy samochód, który weźmie udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 2018 roku

Powrót Alfy Romeo

Jedna z wielkich marek, która zapisała karty historii Mistrzostw Świata Formuły 1, przywraca na tor ze znaczkiem czterolistnej koniczynyQuadrifoglio". To legendarny symbol, który od 1923 roku wyróżniał najbardziej sportowe samochody marki Alfa Romeo.

Bolid C37

Bolid ten wygląda inaczej niż C36 z zeszłego roku; wynika to z jednej strony z nowych przepisów regulaminu, a z drugiej, z nowego technicznego podejścia zespołu. Umieszczony na pokrywie silnika znaczek czterolistnej koniczyny może poszczycić się niezwykłą historią, która zakorzeniła się w świecie wyścigów samochodowych.

Szef zespołu Frédéric Vasseur:

Nasz cel na 2018 rok jest wyraźny: chcemy odrobić straty w stosunku do innych zespołów i w trakcie sezonu poprawić nasze osiągnięcia. Włożyliśmy wiele wysiłku i energii w opracowanie C37. Chcę podziękować wszystkim naszym partnerom i Kibicom za ciągłe wsparcie. Powrót Alfy Romeo do Formuły 1 stanowi kolejny kamień milowy w historii zespołu i jestem dumny, że tak ważna legendarna marka wybrała nas, by powrócić do naszego sportu. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu 2018 z symbolami marki Alfa Romeo Sauber F1".