Stelvio Quadrifoglio “SUV’em roku 2018"
05 Wrzesień 2018

Stelvio Quadrifoglio “SUV’em roku 2018"

Słynny, niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Zeitung" ogłosił Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio "SUV'em Roku 2018"

Pierwsza edycja plebiscytu

W pierwszej w historii edycji plebiscytu zostały porównane najmocniejsze modele SUV'ów jedenastu marek. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdystansowała swoich rywali, przede wszystkim dzięki wyjątkowym osiągom i dynamice jazdy.

Symbol czterolistnej koniczyny, tzw. "Quadrifoglio"

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to SUV o podwyższonych osiągach, który nie mieści się w żadnej z tradycyjnie przyjętych kategorii. Jej niezwykle mocny silnik bi-turbo V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 510 KM pozwala uzyskać maksymalną prędkość 283 km/h. Stelvio gwarantuje ponadto przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Model wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, w tym, innowacyjny napęd 4x4 Q4, AlfaTM Active Torque Vectoring, aktywne zawieszenia AlfaTM Active Suspension oraz system Chassis Domain Control (CDC). Wszystkie te zaawansowane pod względem technologicznym systemy, których celem jest zapewnienie bezkonkurencyjnych osiągów, pozwoliły Alfie Romeo Stelvio Quadrifoglio ustanowić niesamowite rekordy, w tym najkrótszy czas na legendarnym niemieckim torze Nürburgring.