Stelvio Quadrifoglio w Chinach
29 Kwiecień 2018

Stelvio Quadrifoglio w Chinach

Alfa Romeo przedstawia Stelvio Quadrifoglio na Targach Motoryzacyjnych Auto China 2018

Debiut w Azji

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, wysokiej klasy SUV klasy Premium, zadebiutował w Azji podczas Salonu Samochodowego Auto China 2018, który odbywa się od 25 kwietnia do 4 maja 2018 r. Stoisko Alfa Romeo znajduje się w hali E1 Pekińskiego Centrum Wystawienniczego New China International.

Najszybszy SUV na torze w Nürburgringu

Stelvio Quadrifoglio dostępny jest z najmocniejszym aluminiowym silnikiem benzynowym 2.9 V6 Bi-Turbo (z podwójną turbiną), opracowanym z wykorzystaniem technologii Ferrari i inżynieryjnego know-how, zapewniając maksymalną moc 510 KM przy 6500 obr./min. i generując maksymalny moment obrotowy 600 Nm z 2500 do 5000 rpm. Jednostka jest dostępna ze specjalnie skalibrowaną ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów, która umożliwia zmianę przełożeń w ciągu zaledwie 150 milisekund w trybie Race (wyścig).

Różnorodna gama spełniająca potrzeby Klientów z Chin

Oprócz Stelvio Quadrifoglio, Alfa Romeo prezentuje również trzy inne samochody, oferując chińskim Klientom różnorodny wybór. Sportowy sedan Giulia to dzieło sztuki, które ukazuje elegancję w ruchu. Również w Giulii zamontowany jest wykonany w całości z aluminium silnik i ośmiostopniowa skrzynia biegów. Giulia Quadrifoglio, sportowy sedan klasy premium, może pochwalić się mocą 510 KM i maksymalnym momentem obrotowym 600Nm przy silniku 2.9L V6 Bi-Turbo i ośmiostopniowej skrzyni biegów. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jej zaledwie 3,9 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 307 km/h.