Strategia „Electric Vision”
11 Maj 2019

Strategia „Electric Vision”

„Honda e” i napęd hybrydowy dla Jazza nowej generacji

„Honda e” oficjalną nazwą miejskiego samochodu

Honda realizuje swoją „Elektryczną wizję” dla Europy, potwierdzając nazwę pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu miejskiego – „Honda e” i ogłaszając, że Jazz nowej generacji będzie dostępny z napędem hybrydowym wyposażonym w inteligentny system doboru trybu jazdy (i-MMD).

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie

Honda ogłosiła przyspieszenie realizacji swojej strategii – „Electric Vision”. Zgodnie z nim, do 2025 roku, pełna gama modeli tej marki sprzedawanych w Europie, będzie wyposażona w zelektryfikowane układy napędowe. Honda e, prezentowana w Genewie jako prototyp gotowy do seryjnej produkcji, wyznacza nowe standardy w zakresie stylizacji i rozwiązań technicznych.

Napęd hybrydowy z systemem wyboru trybu jazdy i-MMD

Napęd który będzie dostępny w następnej generacji Jazza zdobył już szerokie uznanie w Europie, zapewniając nowemu modelowi CR-V Hybrid wysoką kulturę jazdy i zmniejszenie zużycia paliwa w realnych warunkach eksploatacyjnych. Zanim dojdzie do realizacji celu – pełnej elektryfikacji napędów oferowanych w europejskiej gamie modelowej Hondy w roku 2025 r. – firma zwiększy zastosowanie dwusilnikowego układu hybrydowego i-MMD.