Sukces zelektryfikowanego modelu MINI
31 Styczeń 2019

Sukces zelektryfikowanego modelu MINI

Pierwszy zelektryfikowany model marki – MINI Countryman Cooper S E ALL4 został najpopularniejszym samochodem hybrydowym plug-in w Polsce

MINI Countryman Cooper S E ALL4

Samochód jest najchętniej kupowaną hybrydą plug-in w Polsce. W 2018 roku zarejestrowano 106 sztuk tego modelu, co oznacza blisko czterokrotny wzrost wobec 2017 roku i 15% udział w całym polskim rynku hybryd plug-in. Model oferuje zasięg do 42 km wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny oraz jest seryjnie wyposażony w napęd na cztery koła MINI ALL4.

Elektryfikacja modeli

Elektromobilność, obok jazdy autonomicznej, technologii łączności oraz usług współdzielenia pojazdów, to jeden z czterech głównych obszarów realizowanej przez BMW Group strategii NUMBER ONE > NEXT. Jednocześnie w ramach największej w swojej historii ofensywy modelowej, firma stawia duży nacisk na wprowadzanie na rynek nowych modeli elektrycznych i hybrydowych. Już w 2019 roku zadebiutuje w pełni elektryczne MINI.

MINI Electric zaoferuje w pełni bezemisyjną jazdę

Stylistycznie nowy model będzie czerpał inspiracje z MINI Electric Concept pokazanego w 2017 roku. Pierwsze elektryczne MINI będzie miejskim samochodem, który zachowa charakterystyczną estetykę brytyjskiej marki połączoną z typową dla każdego MINI gokartową frajdą z jazdy.