Światowa premiera nowego Tiguana
06 Październik 2015

Światowa premiera nowego Tiguana

Poprzedni model został sprzedany w liczbie ponad 2,6 miliona egzemplarzy

Volkswagen zaprezentował cztery wersje nowego Tiguana. Należą do nich sportowy Tiguan R-Line, klasyczny model o nadwoziu onroad oraz wersja offroadowa wyposażona z myślą o zastosowaniu w terenie. Wyobrażenie o tym, w jakim kierunku będzie podążać dalsza ewolucja tego popularnego SUV-a daje z kolei Tiguan GTE – model studyjny z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in (o łącznej mocy wynoszącej 160 kW/218 KM).

Nadwozie najnowszego SUV-a Volkswagena zyskało bardziej sportowy charakter i ma jeszcze więcej indywidualnego stylu. W porównaniu z poprzednikiem o ponad 50 kg zmniejszyła się masa auta. Kabina pasażerska oraz bagażnik stały się znacznie bardziej przestronne. Pojemność bagażnika nowego Tiguana wynosi 615 litrów (mierzone do oparć tylnej kanapy); jeśli zaś siedzenia zostaną złożone powstanie przestrzeń o pojemności 1.655 litrów - oznacza to wzrost o 145 litrów (w porównaniu z poprzednikiem).

Dzięki łączności z Internetem kierowca może korzystać z licznych usług online (m.in. automatycznie otrzymywać informacje o wypadkach, aktualnej sytuacji drogowej i o wolnych miejscach parkingowych, a także danych o stanie pojazdu).


Większą efektywnością cechują się silniki nowego Tiguana. Do wyboru jest aż osiem jednostek napędowych o mocy od 85 kW/115 KM do 176 kW/240 KM. Mimo że ich moc jest większa niż w wypadku silników w jakie wyposażano Tiguana pierwszej generacji, stały się one nawet do 24% oszczędniejsze. Dzięki nowemu napędowi 4MOTION Active Control, przeniesienie mocy na cztery koła można jeszcze precyzyjniej i łatwiej dopasować do różnych warunków drogowych.