Symbol komfortu Citroëna
17 Kwiecień 2018

Symbol komfortu Citroëna

Citroën na targach Auto Nostalgia

Od początku swojej działalności Citroën stawiał na komfort

Nic więc dziwnego, że były one tak chętnie wybierane przez przywódców państw. Prezydent Francji Charles De Gaulle odmawiał jazdy innym samochodem niż Citroën DS, a Jacques Chirac jeździł swoim CX Prestige jeszcze długo po zakończeniu urzędowania.

Taki sam model CX Prestige

Model można było zobaczyć podczas targów Auto Nostalgia, jednak jego historia jest trochę inna. Egzemplarz został kupiony w maju 1982 r. w salonie Citroëna w Zurychu. Nabywcą był Fahd bin Abdulaziz Al Saud, który miesiąc później został królem Arabii Saudyjskiej. Samochód pozostał w rękach Saudów przez wiele lat, aż trafił do prywatnej kolekcji, która powstaje w Polsce.

Niezrównane poczucie wygody

Citroën CX, tak jak jego poprzednik – model DS oraz jego następcy XM i C6, zapewniał niezrównane poczucie wygody, dzięki rewolucyjnemu patentowi Citroëna – zawieszeniu hydropneumatycznemu. Dziś ten symbol wygody dostępny jest dla wszystkich. Nowa generacja zawieszenia z progresywnymi poduszkami hydraulicznymi (Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC) obecna jest w kompaktowym modelu C4 Cactus.