Innowacyjny program Nissana w RPA
12 Kwiecień 2019

Innowacyjny program Nissana w RPA

Nissan dostarcza system zrównoważonej energii dla szkoły w RPA, aby zwiększyć jej niezależność

System zrównoważonego zasilania

Nissan poinformował o swoim wsparciu dla południowoafrykańskiej szkoły z internatem niedaleko Pretorii, polegającym na zainstalowaniu systemu zrównoważonego zasilania wykorzystującego technologię Nissan Intelligent Mobility.Realizacja celów zrównoważonego rozwoju ONZ

Nissan współpracuje z Filadelfia School, starając się poprawić jej dostęp do niezawodnego źródła prądu oraz zwiększyć skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii w tej placówce. Wprawdzie krajowa sieć elektroenergetyczna zapewnia energię dla 85% populacji kraju, ale zdolności przesyłowe i ograniczenia sieci w RPA powodują, że szkoła boryka się z regularnymi i nieplanowanymi przerwami w dostawie elektryczności. Dla placówki z internatem, do której uczęszcza ponad 400 niepełnosprawnych uczniów w wieku 14‑21 lat, takie awarie zasilania są wyjątkowo uciążliwe.

Dyrektor Filadelfia School, Derrick Peete:

Prąd wyłączają nam kilka razy w miesiącu, zwykle na klika godzin, a czasem na cały dzień” — mówi. „Codzienne czynności, w tym korzystanie z komputerów, drukowanie brajlem dla niewidomych uczniów czy nawet zwykłe przygotowanie posiłków stają się wówczas wielkim problemem. Zatem niezawodne źródło energii elektrycznej jest dla nas bardzo ważne”.