Systemy bezpieczeństwa Škody
26 Lipiec 2018

Systemy bezpieczeństwa Škody

Dzięki systemom bezpieczeństwa kierowca jest w stanie szybciej zareagować na liczne sytuacje drogowe

Oczy dookoła głowy

W trakcie wyprzedzania, decydującą rolę odgrywa właściwe ustawienie lusterek, pozwalające uniknąć kolizji i innych niebezpiecznych sytuacji. Istnieje jednak obszar martwego pola, którego nie obejmują lusterka. Funkcja BLIND SPOT DETECT, dostępna w samochodach marki Škoda, to elektroniczny czujnik martwego pola, który monitoruje miejsca przekraczające zasięg widzenia kierowcy i informuje go o zbliżających się w „martwej strefie” pojazdach.

Podgląd otoczenia 360 stopni

Jazda po krętych, ciasnych uliczkach czy manewrowanie na parkingu pełnym przemieszczających się pieszych wymaga nie tylko precyzji, ale także wyjątkowej uważności. Dzięki AREA VIEW CAMERA, kierowca może z łatwością zadbać o bezpieczeństwo - tak swoje, jak i pieszych. Cztery szerokokątne kamery umożliwiają dokładną obserwację otoczenia na ekranie samochodowym, w widoku 360 stopni.

Patrzenie z wyprzedzeniem

W trakcie podróży istotne jest, aby o potencjalnych sytuacjach zagrożenia, takich jak zbliżający się ostry zakręt lub niespodziewana zmiana warunków na drodze, wiedzieć odpowiednio wcześnie. System TRAVEL ASSIST monitoruje znaki drogowe znajdujące się do 50 metrów przed samochodem i informuje o nich kierowcę, wyświetlając je na wyświetlaczu Maxi DOT lub systemu infotainment.