TAG Heuer Monaco Gulf
11 Październik 2018

TAG Heuer Monaco Gulf

Najnowsza odsłona czasomierza, który doskonale znosi próbę czasu

TAG Heuer i motoryzacja

Historia marki TAG Heuer sięga 1860 roku. Wtedy zaledwie 20-letni Szwajcar Edouard Heuer założył manufakturę wytwarzającą zegarki. Wielkie zaangażowanie w motorsport, którym marka zasłynęła na całym świecie, rozpoczęło się 100 lat później. W 1958 roku firmę przejął Jack William Heuer. Prawnuk założyciela firmy nie tylko był wielkim pasjonatem sportów samochodowych, ale miał również sporą wiedzę na temat marketingu.

Zegarek kierowcy wyścigowego

Jednak nie samo wzornictwo było powodem sukcesu nowatorskiego czasomierza. Kluczem byli odpowiedni ludzie. Zupełnie przypadkiem Heuer dowiedział się, że szwajcarski kierowca Porsche Joseph „Jo” Siffert poszukuje sponsora. Panowie nawiązali współpracę, a Siffert został ambasadorem marki. Na jego kombinezonie wyścigowym znalazło się logo Heuera, a na nadgarstku zegarek Monaco.

TAG Heuer Monaco Gulf – powrót w nowej barwie

Dzisiaj historie obu marek ponownie się łączą, a to za sprawą zegarka TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition. Napędzany klasycznym, automatycznym kalibrem 11 czasomierz ma kwadratową kopertę o rozmiarze 39 mm z koronką umieszczoną po lewej stronie, podobnie jak w pierwszym Monaco. Na granatowej tarczy umieszczono datownik, dwa kwadratowe liczniki, logotypy TAG Heuera i Gulfa oraz dwa pionowe pasy w kolorach niebieskim i pomarańczowym. Tę drugą barwę mają również przeszycia na perforowanym, skórzanym pasku.