Testy zimowe BMW iNEXT
10 Luty 2019

Testy zimowe BMW iNEXT

Kolejny krok w przyszłość dla radości z jazdy na kręgu polarnym

Przyszłość radości z jazdy zbliża się wielkimi krokami

BMW iNEXT pokonuje kolejny etap na drodze do produkcji seryjnej. W zimowym centrum testowym BMW Group w Arjeplog w Szwecji trwają kompleksowe testy nowego pojazdu, ukierunkowane na analizę, optymalizację i harmonizację wszystkich elementów układu napędowego i jezdnego oraz zawieszenia w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Produkcja seryjna ruszy w zakładzie BMW w Dingolfing w 2021 roku

Nowe flagowe osiągnięcie technologiczne BMW Group uwzględnia wszystkie kluczowe elementy motoryzacji przyszłości: jazdę zautomatyzowaną, komunikację sieciową, elektryfikację oraz usługi („ACES”), zgodnie z przyjętą przez BMW strategią NUMBER ONE > NEXT. Innowacyjna technologia skupia się na potrzebach i wymaganiach ludzi.

Zamaskowane BMW iNEXT

Pojazd jest testowany podczas codziennej jazdy po zaśnieżonych drogach i pokrytych lodem jeziorach, w warunkach niskich temperatur i minimalnego tarcia. Zimno stanowi wyzwanie przede wszystkim dla silnika elektrycznego, akumulatora wysokonapięciowego oraz układu chłodzenia w BMW iNEXT. Inżynierowie odpowiedzialni za testy kładą także szczególny nacisk na system zarządzania energią eDrive.