Top Safety Pick+ dla Lexusa RC
28 Kwiecień 2018

Top Safety Pick+ dla Lexusa RC

Lexus RC znów triumfuje w testach bezpieczeństwa

Wyróżnienie dla coupe Lexusa

Sportowe coupe Lexus RC już po raz czwarty z rzędu zostało wyróżnione przez amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego IIHS najwyższą oceną Top Safety Pick+. Odzwierciedla ona wyniki przeprowadzonych przez IIHS różnorodnych testów zderzeniowych oraz wyposażenie zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego.

Przetestowany przez Insurance Institute of Highway Safety

Aktualny model rocznikowy sportowego coupe japońskiego producenta samochodów luksusowych pomyślnie przeszedł sześć różnych testów zderzeniowych. Lexusa RC poddano testom zderzenia czołowego z małym nałożeniem (small overlap) po stronie kierowcy i pasażera, zderzenia czołowego ze średnim nałożeniem, uderzenia bocznego, wytrzymałości dachu oraz bezpieczeństwa foteli i skuteczności zabezpieczenia głów pasażerów i kierowcy. We wszystkich tych próbach Lexus RC uzyskał ocenę Good, kwalifikującą go do nagrody Top Safety Pick+.

Sportowe coupe Lexus RC

Model dostępny jest w wersji RC 300 z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem czterocylindrowym o mocy 245 KM, a także RC 300h z hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 223 KM. Wyczynową wersję RC F wyposażono w nowatorski, pięciolitrowy silnik V8 o zmiennym cyklu pracy – najmocniejszą taką jednostkę stworzoną do tej pory przez Lexusa, która zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy i prędkość maksymalną 270 km/h.