Toyota Auris TS Kombi
05 Czerwiec 2018

Toyota Auris TS Kombi

Japońska recepta na przestronny kompakt

Kompaktowe wymiary i pojemne wnętrze

Auris TS Kombi to pojazd legitymujący się długością niespełna 4,6 m i rozstawem osi 2,6 m. To wystarczająco dużo, by zapewnić pasażerom w obu rzędach siedzeń odpowiedni zapas miejsca, a jednocześnie zaoferować im praktyczny bagażnik. W podstawowej konfiguracji przestrzeni bagażowej mamy do dyspozycji aż 600 l. Niewielu konkurentów może pod tym względem sprostać japońskiemu kompaktowi.


Gama napędów oferowanych w Aurisie TS Kombi

Zwolennicy wolnossących silników benzynowych mogą wybierać pomiędzy jednostką 1,33 l oraz 1,6 l. Pierwsza z nich rozwija moc 99 KM, a druga 132 KM. Osoby stawiające na downsizing, mogą pokusić się o silnik 1.2 Turbo. Benzynowa jednostka z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa oferuje kierowcy 116 KM. W gamie znajdziemy również diesla o pojemności 1,4 l, mocy 90 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 205 Nm, dostępnym w zakresie od 1400 do 2800 obr./min.


Jednostka hybrydowa

Wisienką na torcie jest hybrydowa jednostka napędowa. Elektryczny silnik o mocy 60 kW współpracuje tu z benzynowym motorem o pojemności 1,8 l. Razem dostarczają moc 136 KM. Spalinowo-elektryczny układ napędowy współdziała z bezstopniową przekładnią E-CVT. Wbrew obawom konserwatywnych kierowców, tak skonfigurowany samochód ma zaskakująco dobre osiągi. Hybrydowy Auris TS Kombi przyspiesza do 100 km/h w około 11 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.