Toyota C-HR w Chinach
27 Kwiecień 2018

Toyota C-HR w Chinach

Do 2020 roku Toyota wprowadzi na chiński rynek 10 nowych zelektryfikowanych modeli

Elektryczne Toyoty w 2020 roku

Toyota ogłosiła, że do końca 2020 roku planuje wprowadzić na chiński rynek 10 nowych, zelektryfikowanych modeli. W tym samym roku w salonach pojawią się bliźniacze samochody elektryczne na baterie (BEV) oparte na crossoverze C-HR. Jeden będzie oferowany jako Toyota C-HR przez firmę GAC Toyota Motor Co., zaś drugi trafi do sprzedaży jako Toyota IZOA za sprawą firmy FAW Toyota Motor Sales Co. Modele są obecnie dostępne w Chinach w wersjach benzynowych.

Dwie hybrydowe odmiany Corolli

W 2019 roku zadebiutują na chińskim rynku Corolla PHEV i Levin PHEV – dwa kompaktowe sedany w wersji hybrydowej ładowanej z zewnętrznej sieci. Corolla i Levin w odmianie plug-in hybrid zostały zaprezentowane podczas Salonu Motoryzacyjnego w Pekinie. Oba modele będą miały zasięg w trybie elektrycznym (EV) co najmniej 50 km. Ich produkcja ruszy w chińskich fabrykach Toyoty w 2019 roku.

Toyot zwiększa zaangażowanie w elektromobilność w Chinach

Japoński koncern zamierza oprzeć kampanię elektryfikacji swojej gamy modelowej w Chinach na lokalnej produkcji najważniejszych technologii do zelektryfikowanych samochodów, w tym silników elektrycznych i komponentów do nich, baterii trakcyjnych czy przetwornic. Równolegle z wprowadzaniem na chiński rynek nowych modeli elektrycznych, hybrydowych i hybryd plug-in, Toyota rozważa możliwości zastosowania w tym kraju technologii wodorowych ogniw paliwowych.