Toyota GR Supra Super GT
25 Grudzień 2018

Toyota GR Supra Super GT

Nowy koncept Toyota GR Supra Super GT w styczniu na targach w Tokio

Tokyo Auto Salon to wystawa samochodów modyfikowanych

Wystawa organizowana co roku w hali Makuhari Messe w Japonii. 11 stycznia 2019 roku na kolejnej edycji targów zadebiutuje koncepcyjna Toyota GR Supra Super GT pod marką Toyota Gazoo Racing.

Toyota Gazoo Racing to sportowe ramię Toyoty

Zespół zajmuje się udziałem marki w najważniejszych rajdach i wyścigach na świecie, takich jak WRC, WEC czy Rajd Dakar. Doświadczenia zdobyte w motorsporcie służą do opracowywania innowacyjnychkonceptów i nowych generacji seryjnych samochodów.

Nawiązania pod względem wyglądu i rozwiązań technicznych

Toyota startuje w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), do których zbudowała trzy generacje wyścigowych prototypów LMP1 z potężnym napędem hybrydowym. Na konstrukcji najnowszego z nich zostało oparte coupeToyota GR Super Sport Concept, które zadebiutowało 11 miesięcy temu na Tokyo Auto Salon 2018. Samochód krył pod maską wyczynowy układ Hybrid System-Racing (THS-R) o mocy 1000 KM. Dwa miesiące później zadebiutowała na targach w Genewie Toyota GR Supra Racing Concept, pierwsza zapowiedź powrotu legendarnej Supry do salonów marki. Nazwa modelu GR Supra Super GT nawiązuje do obu tych konceptów.