Toyota na Goodwood Festival of Speed
30 Czerwiec 2019

Toyota na Goodwood Festival of Speed

Toyota prezentuje możliwości GR Supry w trzech odsłonach

Coroczne święto motoryzacji i motorsportu

Na tegorocznej edycji Goodwood Festival od Speed, Toyota pokaże swoje najbardziej ekscytujące samochody wyścigowe i rajdowe, a obok nich seryjne sportowe auta. Bohaterem wystawy będzie Toyota GR Supra zarówno w wersji produkcyjnej, jak i odmiana wyścigowa oraz do driftingu. Festiwal Goodwood będzie gościł fanów motoryzacji od 4 do 7 lipca.

Supra GT4 Concept

Goodwood Festival of Speed przyciąga tysiące fanów z całego świata do historycznej rezydencji Goodwood w południowej Anglii. W tym roku Toyota przygotowała wiele spektakularnych pojazdów, które zapewniły marce serię zwycięstw w najbardziej prestiżowych rajdach i wyścigach, a także nową GR Suprę w odmianie drogowej, wyścigowej GT4 Concept oraz w specyfikacji driftingowej.

Samochody, które zapewniły Toyocie serię zwycięstw w motorsporcie

Na fanów motorsportu na stoisku Toyoty będzie czekała Toyota TS050 Hybrid #8, która wygrała tegoroczny 24-godzinny wyścig Le Mans. Samochód poprowadzili do zwycięstwa Fernando Alonso, Sébastien Buemi i Kazuki Nakajima. Druga z rzędu wygrana w tym słynnym wyścigu zapewniła tytuły mistrzów świata wyścigów długodystansowych (WEC) zarówno kierowcom, jak i Toyocie w klasyfikacji zespołów.