Toyota New Global Architecture
02 Marzec 2018

Toyota New Global Architecture

Toyota opracowała nowe układy napędowe w technologii TNGA

Szereg nowych rozwiązań opartych na platformie TNGA

Nowe rozwiązania zapewnią samochodom marki zarówno bardzo dobre osiągi, jak i doskonałe parametry ekonomiczne. Do końca 2023 zostaną one zainstalowane w około 80 procentach pojazdów sprzedawanych w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach. Dzięki temu ilość CO2 emitowanego przez samochody Toyoty zmniejszy się o co najmniej 18 procent.

Direct Shift-CVT – nowy rodzaj przekładni bezstopniowej

Nowa przekładnia bezstopniowa jest pierwszą w świecie przekładnią CVT wyposażoną w dodatkowe przełożenie, które w istotnym stopniu poprawia jej sprawność przy niskich prędkościach. Efektem jest bezpośrednia reakcja na wciskanie pedału przyspieszenia przy ruszaniu oraz zmniejszone zużycie paliwa.

Nowy silnik Dynamic Force Engine z bezpośrednim wtryskiem paliwa

Dwulitrowy, czterocylindrowy silnik Toyota Dynamic Force Engine wykorzystuje rozwiązania usprawniające spalanie mieszanki oraz precyzyjne sterowanie zmiennymi fazami rozrządu. Wyróżnia się także wyjątkowo wysoką sprawnością cieplną, osiągniętą dzięki obniżeniu strat energii związanych z działaniem układów wydechowego i chłodzenia, zmniejszeniu tarcia części ruchomych oraz innym usprawnieniom.