Toyota Pixis Joy
02 Wrzesień 2016

Toyota Pixis Joy

Nowe minisamochody Toyoty

Toyota zaprezentowała nowy minisamochód Pixis Joy w trzech wersjach wykończeniowych – C (Crossover), F (Fashion) i S (Sports). Samochód wyróżnia się bardzo niskim zużyciem paliwa. Pixis Joy ma dawać radość swoim użytkownikom. Oprócz niskiej ceny, auto zwraca uwagę niezwykłą stylistyką oraz ciekawymi kolorami.

Pixis Joy C

Wersja Pixis Joy C, oprócz nakładek zderzaków i drzwi oraz 15-calowych, aluminiowych felg, wyróżnia się prześwitem o około 30 mm większym, niż w pozostałych wariantach. Z jednej strony nadaje jej wygląd crossovera, a z drugiej zapewnia możliwość pokonywania trudniejszego terenu.

Pixis Joy F

Pixis Joy F jest wariantem o bardziej eleganckim wykończeniu, z chromowanymi elementami oraz tapicerką z przyjemnej w dotyku tkaniny o wyglądzie zamszu.
Pixis Joy S

Sportowy charakter wersji Pixis Joy S podkreślają aerodynamicznie ukształtowane zderzaki oraz czerwone akcenty na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Jednostka napędowa

Samochody napędzane będą wolnossącym silnikiem o pojemności skokowej 660 cm³ (opcjonalnie wyposażoną w turbosprężarkę z intercoolerem), współpracującym z bezstopniową skrzynią biegów CVT. Standardowo napęd przenoszony jest na przednie koła, każdą z wersji będzie też można zamówić w wersji 4WD.

Produkcja

Samochody produkowane w należącej do Grupy Toyota fabryce Daihatsu Motor Kyushu, już wkrótce trafią na rynek japoński, gdzie zapotrzebowanie na minisamochody jest szczególnie duże.