Toyota Sora trafiła do sprzedaży
31 Marzec 2018

Toyota Sora trafiła do sprzedaży

Miejski autobus elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi trafił do sprzedaży w Japonii

SORA to skrót od słów sky, ocean, river, air

Nazwa pojazdu odzwierciedla obieg wody w przyrodzie. Toyota przewiduje, że przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Tokio w 2020 roku w japońskich miastach pojawi się ponad 100 autobusów na ogniwa paliwowe. Największym zainteresowaniem Toyota Sora cieszy się ze strony władz miasta Tokio, w którym obecnie pracuje kilka takich pojazdów.

Start Your Impossible

W ubiegłym roku Toyota rozpoczęła globalną inicjatywęStart Your Impossible”, której celem jest zmiana charakteru działalności firmy z producenta samochodów na dostawcę usług mobilności. Toyota zamierza przyczynić się do poprawy funkcjonowania społeczności i jakości życia ludzi, tworząc bardziej egalitarny i zrównoważony model społeczeństwa. Firma opracowała autobus SORA z myślą o tym, aby dostarczyć mieszkańcom miast wygodny i przyjazny środek transportu.

Napęd Toyota Fuel Cell System

Toyota Sora została wyposażona w napęd Toyota Fuel Cell System (TFCS). Jest on przyjazny dla środowiska i może służyć za awaryjne źródło energii elektrycznej. Design i funkcjonalność autobusu są zorientowane na pasażerów o różnych potrzebach, aby środki transportu publicznego nie stanowiły przeszkody dla swobodnego poruszania się ludzi.