Toyota partnerem Sztafety Olimpijskiej
05 Grudzień 2018

Toyota partnerem Sztafety Olimpijskiej

Toyota została partnerem Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020 oraz wyłącznym partnerem Sztafety Olimpijskiej

Toyota jako współorganizator

Toyota zajmuje się włączaniem japońskiego społeczeństwa w różne aktywności związane ze zbliżającymi się Igrzyskami w Tokio, m.in. rekrutując biegaczy do tradycyjnej sztafety z pochodnią olimpijską, która posłuży do zapalenia znicza olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia Igrzysk. Jako główny partner Międzynarodowych Komitetów Olimpijskiego i Paraolimpijskiego ds. mobilności Toyota weźmie udział w Sztafecie Olimpijskiej, dostarczając organizatorom samochody.

W tym roku oraz w przeszłości

Toyota wspierała Sztafetę Olimpijską Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018. Jej trasę zabezpieczały modele Hilux i Prius. Samochody Toyoty były zaangażowane również w organizację Igrzysk Olimpijskich w Japonii w przeszłości: w 1964 roku Sztafetę Olimpijską zabezpieczało 7 egzemplarzy modeli Crown Eight, Crown i Corona, a do obsługi całych igrzysk służyło 95 samochodów Toyoty. W Sapporo w 1972 roku Sztafetę wspierały 3 Toyoty Land Cruiser. W 1998 roku było to już 36 samochodów – Priusów i Harrierów.

Mitsuru Kawai, wiceprezydent Toyoty, niósł pochodnię w Sztafecie Olimpijskiej:

Ogień olimpijski reprezentuje olimpijskiego ducha. Pamiętam, że kiedy biegłem z pochodnią w dłoni, czułem historyczną odpowiedzialność i jej symboliczne znaczenie. Toyota chce budować inkluzywne społeczeństwo, w którym każdy może się mierzyć ze swoimi ograniczeniami. Zapewniam, że cały zespół Toyoty nie może się już doczekać, kiedy zewrzemy szyki i zaczniemy aktywnie wspierać komitet organizacyjny Sztafety Olimpijskiej, zgodnie z jej hasłem: Niech nadzieja oświetla naszą drogę”.