Toyota zwiększa inwestycje w USA
23 Marzec 2019

Toyota zwiększa inwestycje w USA

Toyota Motor North America zainwestuje w swoje fabryki w Stanach Zjednoczonych dodatkowe 3 miliardy dolarów do 2022 roku

Zwiększenie nakładu inwestycji

Pierwsze 749 milionówdolarów trafi do pięciu fabryk, zwiększając zatrudnienie w nich o 600 pracowników. W 2017 roku Toyota zapowiedziała, że w ciągu 5 lat zainwestuje 10 miliardówdolarów w swoje fabryki w USA. Teraz firma deklaruje, że zwiększy swoje inwestycje na tym obszarze o 30%.

Poszerzenie zakresu produkcji

Toyota planuje wprowadzić do zakładu w Kentucky produkcję RAV4 Hybrid i Lexusa ES 300h, zwiększyć produkcję silników w Alabamie oraz podwoić produkcję przekładni do napędów hybrydowych w Wirginii Zachodniej. Powiązana z Toyotą spółka Bodine Aluminium podniesie produkcję odlewów w zakładach w Tennessee i Missouri.

Zwiększenie zatrudnienia w fabrykach

W fabryce silników w Huntsville (Alabama) Toyota wyda 288 milionów dolarów i zatrudni 450 dodatkowych osób. W Buffalo w Zachodniej Wirginii inwestycja wyniesie 111 milionów i spowoduje zatrudnienie 123 osób. 50 milionów dolarów trafi do fabryki Bodine w Jackson w Tennessee, gdzie pracę znajdzie 13 osób. Fabryka w Georgetown w Kentucky otrzyma na nowe linie produkcyjne 238 milionów dolarów, zaś do fabryki w Troy w Missouri trafi 62 milionów dolarów.