Toyota zwiększa wykorzystanie wodoru
26 Marzec 2018

Toyota zwiększa wykorzystanie wodoru

Toyota wprowadziła do użytku 20 elektrycznych wózków widłowych na ogniwa paliwowe w fabryce Motomachi w Toyota City w Japonii

Fabryka Motomachi

W zakładzie w pobliżu siedziby głównej Toyota Motor Corporation powstają luksusowe samochody, w tym napędzana wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyota Mirai. Pierwsze dwa wózki widłowe z wodorowym napędem zostały wprowadzone do użytku w tym zakładzie w styczniu 2017 roku. Obecnie dysponuje on już 22 takimi pojazdami.

Wózki widłowe na wodór

Elektryczne wózki widłowe na ogniwa paliwowe wykorzystują wodór do produkcji energii elektrycznej. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, gdyż układ silnika elektrycznego zasilanego ogniwami paliwowymi nie emituje CO2, ani żadnych spalin czy szkodliwych substancji, a jedynym produktem ubocznym pracy ogniw paliwowych jest woda. Do produkcji wodoru można wykorzystywać energię odnawialną oraz odpady, co dodatkowo zwiększa walory ekologiczne tego rozwiązania.

Toyota Environmental Challenge 2050

Toyota jest w trakcje reorganizacji swoich fabryk, mającej na celu całkowitą eliminację emisji gazów cieplarnianych wynikającej z ich działalności. Cel ten jest elementem strategii Toyota Environmental Challenge 2050. Koncern opracowuje i wdraża niskoemisyjne technologie produkcji i nowe procedury oraz wprowadza do zakładów odnawialne źródła energii i technologie wodorowe.