Toyoty GT86 stylizowane na słynne wyścigówki
12 Czerwiec 2018

Toyoty GT86 stylizowane na słynne wyścigówki

Z okazji zbliżającej się 86. edycji legendarnego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, Toyota opracowała trzy specjalne egzemplarze coupe GT86

Wyścigowa historia GT86

Model już raz posłużył brytyjskiej Toyocie do przygotowania specjalnych egzemplarzy, które swoim wyglądem oddawały hołd kilku spośród najsłynniejszych rajdowych i wyścigowych samochodów marki. Tym razem przyszedł czas na uhonorowanie pojazdów, którymi Toyota startowała w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Najsłynniejszy wyścig długodystansowy

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się 86. edycja tego najsłynniejszego wyścigu długodystansowego na świecie. Aby uczcić to wydarzenie i nawiązać do nazwy coupe Toyoty, trzy specjalne egzemplarze GT86, inspirowane Le Mans, zadebiutowały 8. dnia 6. miesiąca roku.


3 nawiązania do słynnych samochodów wyścigowych

Pierwszy model nawiązuje do TS010 z 1992 roku, który wykorzystał do maksimum możliwości, jakie FIA stworzyła zrewidowanymi regulacjami dla Grupy C. Drugi GT86 oddaje hołd wyścigówce TS020 z 1998 roku, znanej także jako GT-One. Inspiracją dla trzeciego GT86 jest TS050 Hybrid, którym w tym roku Toyota wystartuje na francuskim torze po raz trzeci.