„Type R Challenge 2018”
28 Czerwiec 2018

„Type R Challenge 2018”

Rekord okrążania na torze Spa-Francorchamps

Kolejny rekord Hondy Civic Type R

Zaledwie miesiąc po ustanowieniu rekordu okrążenia na torze GP Magny-Cours, supersportowy hatchback ustanowił nowy rekord w Spa-Francorchamps, w Belgii, z czasem okrążenia 2 min 53.72 sek. Samochodem kierował Bertrand Baguette, były Mistrz Świata w klasie LMP2 FIA WEC, który obecnie startuje Hondą NSX-GT w serii Super GT, w zespole Nakajima Racing.


Spa-Francorchamps jednym z najdłuższych torów wyścigowych

Jedno okrążenie liczy 7 km i 4 m. Obiekt posiada bardzo szybkie proste, szybkie zakręty i wiele ciasnych, technicznych sekcji z dużymi różnicami wysokości. Baguette mógł wykorzystać najlepsze w klasie osiągi 2.0-litrowego silnika VTEC TURBO Civica Type R do przyspieszenia na długich prostych i dynamicznego pokonywania szybkich zakrętów.


Kluczowe znaczenie dla czasu okrążenia miała również aerodynamika

Precyzyjnie dopracowana konstrukcja modelu Civic Type R, z gładką płytą podwoziową, aerodynamiczną kurtyną powietrzną z przodu, smukłym tylnym skrzydłem i generatorami zawirowań powietrza, przyczyniła się do uzyskania wysokiej stabilności przy dużych prędkościach. W załączonym trybie +R, układ adaptacyjnego tłumienia zapewnia przyczepność i stabilność idealną do pokonywania słynnych szybkich zakrętów toru Spa-Francorchamps.