Utworzenie OpenLab
13 Lipiec 2018

Utworzenie OpenLab

Grupa PSA i instytut Inria ogłaszają utworzenie OpenLab - ośrodka badań nad sztuczną inteligencją

Cele ośrodka badawczego Grupy PSA

Jednym z głównych wyzwań ośrodka badawczego OpenLab jest zwiększanie efektywności wykorzystania sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej. Badaniami objęte zostaną takie obszary tematyczne jak autonomiczne i inteligentne samochody, usługi związane z mobilnością, produkcja, narzędzia do projektowania, stylistyka, cyfrowy marketing oraz jakość i finanse.

Carla Gohin, dyr. ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Grupie PSA:

Sztuczna inteligencja już wkrótce stanie się czynnikiem budującym efektywność Grupy. Prace badawcze OpenLab dotyczyć będą na przykład algorytmów sztucznej inteligencji na potrzeby sterowania autonomicznymi samochodami w złożonym środowisku, przeglądów zapobiegawczych, optymalizacji projektowania sieci trakcyjnych i modelowania złożonych systemów takich jak miasta, a to wszystko w celu stworzenia usług związanych z mobilnością dostosowanych do potrzeb”.

Placowki badawcze w czterech krajach

Ośrodek OpenLab współpracuje z Instytutem PRAIRI1. Wyniki badań podstawowych prowadzonych przez Instytut PRAIRIE będą materiałem wyjściowym do prac badawczych nad ich praktycznym zastosowaniem w branży motoryzacyjnej. OpenLab IA wzmacnia światową sieć osiemnastu już istniejących tego rodzaju jednostek działających na rzecz Grupy PSA (12 we Francji, czterech w Chinach i po jednej w Brazylii i w Maroku).