Volvo Cars Tech Fund
04 Marzec 2018

Volvo Cars Tech Fund

Volvo Cars założyło fundusz inwestycyjny wspierający start-upy technologiczne

Nowy fundusz

Volvo Cars Tech Fund ma za zadanie inwestować w strategiczne trendy technologiczne, które zmieniają branżę motoryzacyjną. Sztuczna inteligencja, elektryfikacja, samochody i systemy jazdy automatycznej oraz usługi mobilne to główne nurty, które Volvo chce rozwijać i wspierać.

Wsparcie technologicznych start-upów

Pierwszą inwestycją funduszu Tech Fund jest wsparcie technologicznych start-upów z Kalifornijskiej Doliny Krzemowej, kolebki nowych technologii. Wsparcie jakie gwarantuje Volvo Cars otwiera przed małymi start-upami wiele możliwości, poza partnerstwem jednego ze światowych liderów w dziedzinie motoryzacji i technologii, pozwoli małym przedsiębiorcom przebić się ze swoją technologią, przyspieszyć jej rozwój i odpowiednio dopasować do potrzeb rynku.

Korzystne partnerstwo

Dodatkowym benefitem płynącym z takiego partnerstwa jest możliwość dostępu do największego na świecie rynku motoryzacyjnego w Chinach, a także dostęp do różnych partnerów branży motoryzacyjnej i technologicznej z całego świata. Zaki Fasihuddin, obecny Vice President of Strategic Partnerships w Volvo Cars Silicon Valley Technology Center, został mianowany na stanowisko prezesa Volvo Cars Tech Fund.