Volvo spełniają nowy standard emisji
13 Sierpień 2018

Volvo spełniają nowy standard emisji

Wszystkie modele Volvo spełniają nowe normy emisji WLTP

Nowy standard WLTP

Już 1 września zostanie wprowadzony standard WLTP, który służy dokładniejszemu niż dotąd określeniu realnego zużycia paliwa lub energii elektrycznej przez każdy nowy samochód sprzedawany na terenie Unii Europejskiej. Volvo to jeden z nielicznych producentów segmentu premium, który może się pochwalić tym, że wszystkie jego obecnie produkowane modele i ich wersje spełniają kryteria WLTP.

Dokładniejszy pomiar

Zużycie paliwa w samochodach osobowych było określane w oparciu o procedurę testową NEDC. W tym roku ta norma została zastąpiona innym, dokładniejszym cyklem pomiarowym WLTP, którego wyniki bardziej odpowiadają rzeczywistemu zużyciu paliwa lub energii elektrycznej niż dotąd. Cykl testowy wydłużono z 20 do 30 minut, odcinek testowy z 11 do 23 km, zwiększono prędkość średnią i maksymalną, wprowadzono więcej faz testowych oraz obniżono temperaturę, w której odbywa się rozruch silnika.

Dostosowanie rynku

Tuż przed wdrożeniem nowych norm okazało się, że nie wszyscy producenci zdążyli się do nich przygotować. Z polskiego rynku zniknie wiele wersji silnikowych i odmian różnych modeli aut. Nie dotyczy to jednak Volvo. Wszystkie nasze samochody spełniają kryteria WLTP, a nieliczne samochody homologowane wcześniej, mieszczą się w ramach przepisów o Końcowej Partii Produkcji.