Wizja rozwoju chińskiego rynku wg Škody
23 Kwiecień 2019

Wizja rozwoju chińskiego rynku wg Škody

Na targach Auto Shanghai 2019 ŠKODA zaprezentuje się pod hasłem elektryfikacji, innowacji i zrównoważonego rozwoju

ŠKODA VISION iV wizją marki na temat e-mobilności

ŠKODA VISION iV to w pełni elektryczny pojazd, zbudowany na modularnej platformie zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Platforma ta zapewnia aerodynamiczny charakter nadwozia oraz przestronne wnętrze typowe dla ŠKODY. Koncepcyjny VISION iV to także emocjonujący design. Model wyposażony będzie w podświetlane szklane elementy w listwach grilla i kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych.

KLEMENT - koncepcyjny dwukołowy środek miejskiego transportu

KLEMENT jest hołdem złożonym założycielom marki i nawiązuje do 124-letniej tradycji ŠKODY, której początki związane były z produkcją rowerów. KLEMENT to ekologiczna alternatywa dla samochodu w dziedzinie mikromobilności, idealna na zatłoczone chińskie metropolie. Pojazd posiada silnik o mocy 4 kW umieszczony w tylnej piaście, który przyspiesza rower do maksymalnej prędkości 45 km/h.

Pełna gama oferty SUV-ów

Chiny są jedynym rynkiem na świecie, który oferuje cztery różne modele SUV. W ofercie znajduje się ŠKODA KODIAQ, która jest dostępna w opcji 7-osobowej, ŠKODA KAROQ o 50 mm dłuższa niż jej europejski odpowiednik, chińska wersja ŠKODY KAMIQ oraz ŠKODA KODIAQ GT, która była zaprojektowana wyłącznie na ten rynek.