ZŁOTY SKARABEUSZ
03 Czerwiec 2019

ZŁOTY SKARABEUSZ

PROJEKT REKONSTRUKCJI POJAZDU PÓŁGĄSIENICOWEGO NA STULECIE CITROËNA

Citroën był partnerem edukacyjnego projektu historycznego

Francuski producent przyczynił się do realizacji projektu na wiele sposobów: użyczył samochód (model K1, typ HP B2, który jako pierwszy przejechał Saharę w grudniu 1922 roku), zapewnił wsparcie finansowe, techniczne i logistyczne, zapewnił relacje w mediach i był głęboko zaangażowany w projekt, co pozwoliło rozpocząć i nadać tempa rekonstrukcji Złotego Skarabeusza.

Stary i nowy Skarabeusz

13 maja w Muzeum Historii Techniki w Paryżu zaprezentowana została replika samochodu. W wydarzeniu wzięli udział partnerzy tego projektu edukacyjnego. Oprócz rekonstrukcji samochodu, celem było zaprezentowanie „nowego” Złotego Skarabeusza u boku zabytkowego egzemplarza podczas obchodów stulecia marki w 2019 roku

Prezentacja historycznego modelu

Wiernie odtworzony przez licealistów i inżynierów stażystów pojazd półgąsienicowy od czerwca stanie się atrakcją obchodów stulecia Citroëna i zostanie zaprezentowany podczas:

  • JUBILEUSZOWEJ WYSTAWY NA STULECIE CITROËNA - (Paryż, w połowie czerwca 2019 roku): „Nowy” Złoty Skarabeusz stanie się częścią wciąż owianego tajemnicą paryskiego wydarzenia dla uczczenia powstania Citroëna w Paryżu w 1919 roku.
  • PODRÓŻ NA ZACHÓD (Paryż, 18 lipca 2019 o 8:00): Przejazd Polami Elizejskimi z placu Zgody w kierunku CCFA (Comité des Constructeurs Français Automobiles), przez plac Gwiazdy i dalej do Ferté Vidame.
  • ZLOT STULECIA (Ferté Vidame, od 19 do 21 lipca 2019 roku): Pojazd będzie zdolny do jazdy, co pozwoli na przeprowadzenie pokazów.